„Tas, kuris padėjo bent vienam vieninteliam žmogui, suvokė gyvenimo prasmę.“ S. Cveigas


Šeimos gerovės skyriaus tikslas

Tikslas - stiprinti šeimos (asmens) atsakomybę, gebėjimus ir galimybes savarankiškai spręsti šeimos problemas bei padėti įveikti socialinę atskirtį, ugdyti socialinius įgūdžius, siekiant įgalinti šeimą savarankiškai funkcionuoti visuomenėje.

Teikiamos paslaugos: 

  • Palydėjimo paslauga jaunuoliams

Paslaugos gavėjai: socialinę riziką patiriantis vaikas (nuo 16 m.), socialinę riziką patiriančioje šeimoje gyvenantis vaikas (nuo 16 m.), pilnametystės sulaukęs asmuo (iki 24 m.), kuriam teikta socialinė globa (rūpyba) socialinės globos įstaigoje ar kuris gyveno socialinę riziką patiriančioje šeimoje.

Socialinės priežiūros šeimoms paslaugos

Paslaugos gavėjai: socialinę riziką patiriančios šeimos ir jų vaikai, vaikus su negalia ar raidos sutrikimų turinčius vaikus auginančios šeimos ir jų vaikai, asmenų su negalia šeimos ir jų vaikai.

  • Bendrosios socialinės paslaugos

Paslaugos gavėjai: asmenys ir šeimos


Mūsų komandą sudaro:


 Atvejo vadybininkai

Tai specialistai, kurie sutelkia pačią šeimą ir visus reikalingus specialistus dėl sunkios 

situacijos šeimoje. Taip užtikrinama prevencinė ir visapusiška pagalba. Atvejo vadybininkas yra socialinis darbuotojas, koordinuojantis atvejo vadybos procesą, paskirtas savivaldybės socialinių paslaugų įstaigos ar kitos įstaigos, kuriai savivaldybė suteikė įgaliojimus teikti socialines paslaugas šeimoms savivaldybėje, vadovo ar jo įgalioto asmens.  

Atvejo vadybos tikslas yra rasti geriausią problemos sprendimo būdą ir suteikti šeimai ir vaikui tokią pagalbą, kuri ne tik padėtų išspręsti vaiko ir šeimos problemas, bet ir sudarytų sąlygas šeimai ir vaikui patiems siekti reikiamų pokyčių, užtikrinančių vaiko saugumą, jo interesus.


 Socialiniai darbuotojai

Tai specialistai, dirbantys socialinį darbą su vaiku ir šeima, juos konsultuojant individualiai ir grupėmis, teikia emocinę bei socialinę pagalbą, siekia  didinti šeimos motyvaciją dalyvauti kompleksinės pagalbos ar prevencinės pagalbos teikimo procese. 

Socialiniai darbuotojai tarpininkauja ir atstovauja šeimoms, siekdamas gerinti šeimos/vaiko gyvenimo kokybę, siekia socialinio pokyčio, taip pat profesinėje veikloje gina žmogaus teises ir atstovauja šeimoms, didina jų socialinį įtraukimą ir stiprina solidarumą bei socialinį teisingumą.


 Individualios priežiūros darbuotojai

Tai darbuotojai, kurie kartu su socialiniais darbuotojais, ugdo tėvų atsakingos tėvystės įgūdžius ir teikia praktinę pagalbą auginant vaikus iki 2 metų amžiaus arba vaikus su negalia ar raidos sutrikimais iki 3 metų amžiaus. Pagalba tėvams teikiama prižiūrint vaikus, siekiant įgalinti šeimas savarankiškai rūpintis ir tinkamai prižiūrėti, pozityviai auklėti ir ugdyti juos nuo gimimo.


  Psichologai

Teikia psichologinę pagalbą šeimoms (asmenims) išgyvenančioms krizę, susiduriančioms su psichologiniais sunkumais.


 Socialinės įtraukties koordinatoriai

Teikia palydėjimo paslaugą jaunuoliams, siekiant padėti paslaugos gavėjams prisitaikyti prie socialinės aplinkos, ugdyti jų gebėjimus spręsti kylančias socialines ir kitas problemas, t. y. palengvinti palydėjimo paslaugos jaunuoliams gavėjų socialinę integraciją bendruomenėje.


Kontaktai:

Ukmergės globos centras

 Vilniaus g. 87, Ukmergė

 Tel.: +370 636 35 946
 El. paštas: 
j.krukauskiene@ugcentras.lt


 Paslaugas reglamentuojantys teisės aktai

Atnaujinta: 2025-06-12
Neįgaliesiems