Vaikų globos savaitė startas – meninė provokacija: Ukmergėje atidengtos nematomos skulptūros
Birželio 22-ąją Ukmergės Senajame (nebe) Knygyne jautriai pradėta Vaikų globos savaitė. Renginio metu Ukmergės rajono savivaldybės meras Darius Varnas kartu su Ukmergės Globos centro direktore Rugile Balnaite atidengė simbolines „Tobulo vaiko“ ir „Tobulo suaugusiojo“ skulptūras. Tiesa, po jas dengusiu audiniu nebuvo nieko – tik auksinės lentelės, skelbiančios, kad tobulumas neegzistuoja, tačiau kiekvienas galime tapti tuo, kurio vaikui labiausiai reikia.
Ši meninė provokacija tapo pagrindu griauti visuomenėje gajus stereotipus. Globos centro direktorė R. Balnaitė pabrėžė, kad svajonės apie tobulą vaiką yra tik utopija. Jos teigimu, būtent išankstiniai reikalavimai vaikui ir baimė dėl savo pačių netobulumo dažniausiai stabdo suaugusiuosius nuo žingsnio į globą.
Meras D. Varnas taip pat ragino į globą pažvelgti be baimės prizmės ir akcentavo, kad vaikams tiesiog reikia rūpestingų, išklausančių bei mylinčių žmonių.
Po ceremonijos diskusija persikėlė į forumą „Tobulų vaikų nebūna“, kuriame mitus apie globą padėjo sklaidyti Globos centro psichologė Rūta Važgauskienė bei patirtimi dalijosi esami globėjai: Irena Avsiukevič, Gina Pažiūrienė, Raimonda Balandienė, Andra ir Ramūnas Jurkštai. Ingos Kerbelytės-Orvydienės moderuotą vakarą muzika papuošė Elzė Jačionytė ir Kotryna Pekarskytė.
Birželio 22–28 dienomis vyksiančios Vaikų globos savaitės renginiai visoje Lietuvoje kviečia visuomenę geriau suprasti globos svarbą ir atverti savo širdis tėvų globos netekusiems vaikams.